עמותת פנים אל פנים

חילופי נוער ישראל - גרמניה - פולין

עמותת "פנים אל פנים" הוקמה כדי ליזום ולהפעיל פרויקטים של חילופי-נוער, עם דגש מיוחד על קשרים עם נוער מגרמניה ופולין. הרצון ליצור מפגשי נוער מבוסס, בראש ובראשונה, על תפיסת עולם חינוכית שבה מפגש עם "האחר", כל "אחר" שהוא, יש בו ערך. מפגשים של ישראלים עם גרמנים ופולנים הם מפגשים טעונים מבחינה רגשית עוד יותר ממפגשים אחרים, בשל העבר המשותף ובשל המשקעים הרגשיים שיצר, במישור האישי והלאומי כאחד.
מעבר לכך, אנחנו מאמינים שמעבר להזדמנות ללמידה יסודית ועמוקה של ההיסטוריה, המפגש האישי והבלתי-אמצעי מאפשר היכרות עם תודעתו ועמדותיו של "האחר". ההיסטוריה המשותפת של הפולנים, הגרמנים והיהודים יוצרת מכשולים תודעתיים ורגשיים, אך המכשולים הללו גם מזמנים אפשרות להיכרות, ללמידה משותפת ולשיתוף פעולה. מכיוון שכל נושא בחיי הרוח, החברה והפוליטיקה בשלוש המדינות הללו קשור בצורה כזו או אחרת לעבר ולהיסטוריה המשותפת, אחת ממטרות הפרויקט היא לחדד את המודעות והתובנה לגבי הקשרים הללו בין עבר להווה. שילוב של תהליך הכנה לפני המפגש, פעילות משותפת והתנסות חווייתית יכולים להביא ללמידה אקטיבית ומשמעותית ברמה גבוהה בנושאים אלו, שהם קשים וסבוכים.
ומעבר לכל הדברים הללו, אנחנו מאמינים שהמפגש חייב להיות גם מהנה. אנחנו רוצים ליצור שילוב של הנאה והיכרות בלתי-אמצעית ובלתי מונחית עם למידה והיכרות עם תחומי-דעת שונים, בין שאלו משיקים למה שנלמד בבית-הספר ובין אם לאו. לכן לוח הזמנים של הקבוצה המעורבת תוכנן כך שיאפשר למשתתפים הרבה זמן חופשי שבו יוכלו להכיר אלו את אלו בדרכם שלהם, ללא הדרכה ופיקוח, וכדי לאפשר לבני הנוער עצמם להשפיע על התכנים של המפגש, אם במהלך התכנון ואם בשינויים תוך כדי המפגש.

Events

  Sponsors

  • Stiftung-Evz
  • קון אקט
  • המועצה הציבורית לחילופי נוער
  • קרן פורום העתיד גרמניה-ישראל

  Recent Updates